Konkurencieschopnosť Slovenska a Európskej únie - predvolebná diskusia

24.05.2024 | 09:00
24.05.2024 | 11:00
23.05.2024
Jurkovičova Tepláreň, Bottova 1, Bratislava
Poplatok pre členov: 0,00 €
Poplatok pre nečlenov: 0,00 €

Popis

Slovensko-rakúska obchodná komora v spolupráci s Americkou obchodnou komorou na Slovensku   a ďalšími partnermi si Vás dovoľuje pozvať na podujatie :  

Konkurencieschopnosť  Slovenska a Európskej únie  - predvolebná diskusia


V nadchádzajúcej predvolebnej diskusii do Európskeho parlamentu sa budeme pýtať volebných lídrov parlamentných politických strán na Slovensku na ich názor na príťažlivosť Európy - pre investície a pre ľudí, ktorí tieto investície realizujú a profitujú z nich - keďže všetci závisíme od spravodlivých a odolných inštitúcií a spoločností. 

Pozvaní zástupcovia politických strán predstavia svoju víziu kriticky dôležitých tém pre budúcnosť Slovenska a EÚ, vrátane právneho štátu, globálneho boja o talenty a inovácií. Regulácia môže podporiť spravodlivosť a inovácie v Európe, môže však tiež vytvárať zbytočnú administratívnu záťaž a brzdiť schopnosť súkromného sektora rásť. Aby EÚ zostala konkurencieschopná na globálnej scéne, musí vytvoriť rámce, ktoré budú stimulovať investície do výskumu a vývoja vrátane rozširovania nových technológií. Úlohu tu zohráva tak vývoj legislatívy, ako aj mechanizmy financovania. 

   

PROGRAM 

08:30 - Registrácia a občerstvenie 

09:00 - Úvodné slovo  / Matej Stuška , AmCham Slovakia

09:10 - Brífing o voľbách do EÚ v roku 2024: prognózy, možné scenáre a vplyv na Slovensko / Doru Peter Frantescu - CEO & founder - EUmatrix.eu

09:45 - Predvolebná diskusia so zástupcami pozvaných politických strán* 

                Moderátor : Michal Kovačič

                Miriam Lexmann, KDH

                Ľudovít Ódor, Progresívne Slovensko

                Katarína Roth Neveďalová, SMER - sociálne demokracia

                Richard Sulík, SAS

11:00 - Networking a občerstvenie 


Úvodná prezentácia bude prednesená v anglickom jazyku, avšak diskusná časť s politickými lídrami bude prebiehať  v slovenskom jazyku bez prekladu. 


*Organizátori pozvali zástupcov všetkých parlamentných politických strán na Slovensku. Kompletný zoznam rečníkov bude pravidelne aktualizovaný na webovej stránke.Dokumenty na stiahnutie