Napísali o nás

Business Ladies Day 2019

Vo štvrtok 17. októbra sa uskutočnil už 7. ročník Business Ladies Day, zmiešaných obchodných komôr na Slovensku. Ide o networkingové podujatie zamerané na ženy, manažérky a podnikateľky – obľúbený formát, ktorý je dnes spojený s rôznymi workshopmi, prednáškami a panelovou diskusiou s úspešnými ženami z business sektoru.


Pre zobrazenie celého článku na portáli www.PRSERVIS.sk kliknite  TU

Pre zobrazenie celého článku na portáli www.DAMSKAJAZDA.webnoviny.sk kliknite TU


Otvorený list ministrovi školstva

Bratislava 26. júla 2017 – Šesť zamestnávateľských organizácií a podnikateľských združení pod záštitou Francúzsko-slovenskej obchodnej komory dnes odoslalo otvorený list ministrovi školstva Pet-rovi Plavčanovi, s ponukou na spoluprácu pri tvorbe a naplnení Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania pod názvom Učiace sa Slovensko.
Signatármi listu okrem vyššie spomenutej Francúzsko-slovenskej obchodnej komory, sú Asociácia priemyselných zväzov, Hispánsko-slovenská obchodná komora, Slovensko-rakúska obchodná komora, Švédska obchodná komora a Zväz automobilového priemyslu.

Pre zobrazenie celého článku kliknite TU


Dojmy z Kittsee

Raz na Slovensku, ďalší krát v Rakúsku: pod týmto mottom volí Slovensko-rakúska obchodná komora dejiská svojej každoročnej letnej slávnosti. Spoločné však majú vždy jedno: sú to fulminantné oslavy, ktoré ani na barokových dvoroch v Panónií nemohli byť krajšie.


Pre zobrazenie celého článku v nemeckom jazyku (strana 8-10) kliknite TU


Zhodnotenie slovenského predsedníctva v Rade EÚ a ďalšie aktuálne priority a výzvy Európskeho parlamentu

20.3.2017 Slovensko-rakúska obchodná komora privítala na pracovných raňajkách jedného z najaktívnejších Europoslancov v SR, pána JUDr. Eduarda Kukana.  Pri tejto príležitosti publikoval náš mediálny partner, Pressburger Zeitung, článok o tomto podujatí.

Pre zobrazenie celého článku kliknite TU


Predvolebná diskusia

11.2. Pri príležitosti konania volieb do Národnej rady Slovenskej republiky pripravili európske obchodné komory na Slovensku predvolebnú diskusiu s politickými stranami. Zástupcovia politických strán diskutovali na témy: hospodársky rast a  posilnenie konkurencieschopnosti, zmeny v oblasti daňového i pracovného práva a vývoj v oblasti duálneho vzdelávania.

Video o podujatí nájdete TU


2016 Pre-Election Debate

4.2. Iniciatíva za vládu zákona uskutočnila diskusné podujatie so zástupcami politických strán. O opatreniach pre zvýšenie transparentnosti a predvídateľnosti legislatívneho procesu, zníženie korupcie a zlepšení justície, diskutovali T. Borec (nominant Smer-SD), R. Procházka (#sieť), V. Remišová (OĽaNO), R. Sulík (SaS), P. Zajac (KDH) a L. Žitňanská (Most-Híd).

O podujatí informovali viaceré média, jednotlivé články si môžete pozrieť  TU

Video z podujatia nájdete TU

Na jeden večer sa vrátil čas. V Schlosshofe

Rakúsky zámok bol pred pár dňami miestom utužovania už aj tak dobrých vzťahov. Slovensko-rakúska obchodná komora si ho vybrala pre svoju letnú párty.

Pre zobrazenie celého článku kliknite TU


Spoločne sme silnejší pre ekonomiku

Slovensko-rakúska obchodná komora (SOHK) a Pressburger Zeitung uzavreli prednedávnom dohodu o spolupráci, ktorá bude výhodná rovnako pre členov komory ako aj pre čitateľov.

Pre zobrazenie celého článku kliknite TU


Slovensko v pasci byrokracie

Slovenské spoločnosti sa stále viac tlačia do Rakúska. Ale mnohé zlyhali na byrokratických prekážkach.

Pre zobrazenie celého článku kliknite TU


Diaľnicu do Bratislavy Rakúšania odsúvajú

O štarte výstavby diaľničného spojenia medzi Slovenskom a Rakúskom uvažuje každá strana inak. Slovensko potrebuje diaľnicu S8 už v roku 2020, keď by sa mala napojiť na obchvat Bratislavy D4.

Pre zobrazenie celého článku kliknite TU


Business Ladies Day Eva Plus

Žena v biznise je ešte stále považovaná skôr za raritu ako niečo bežné a len malými krôčikmi sa táto skutočnosť mení. Business Ladie Day Eva Plus je akcia, ktorá k tejto zmene určite prispieva.

Pre zobrazenie celého článku kliknite TU