LETNÁ SLÁVNOSŤ - imperial & close to nature - "Green is the new black"

28.06.2023 | 16:30
28.06.2023 | 22:30
23.06.2023
Poľovnícky zámok Eckartsau, Schloß 1, 2305 Eckartsau, Rakúsko
Poplatok pre členov: 0,00 €
Poplatok pre nečlenov: 130,00 €

Popis

V krásnych priestoroch rakúskeho barokového poľovníckeho zámku v Eckartsau sa uskutočnila Letná slávnosť Slovensko-rakúskej obchodnej komory za účasti viac ako 480 účastníkov -  členov, diplomatov a čestných hostí. Letná slávnosť Slovensko-rakúskej obchodnej komory je slávnostné spoločenské podujatie, ktoré uzatvára kalendár podujatí komory prvého polroka.


Po privítaní a otvorení večera prezidentkou komory Ing. Máriou Berithovou sa hosťom prihovorila zástupkyňa generálneho partnera, pani Silvia Hallová, Tax partner spoločnosti Grant Thornton Consulting, k.s. a pán Juraj Klepáč, Sales Director spoločnosti Motor-Car.  Najnovšie autá tejto spoločnosti mohli prítomní obdivovať v priestoroch zámockého parku. Región, v ktorom sa zámok nachádza, prišiel prítomným predstaviť pána Hannes Steinackera, riaditeľ Weinviertel Tourismus a sprievodcom do histórie zámku a jeho okolia nám bola pani DI Elisabeth Sandfort z Österreichische Bundesforste Ag.


Sommerfest pod mottom „Imperial & Close to Nature - Green is the New Black"“ sprevádzala moderátorka Alena Heribanová. Slávnosť svojími vstupmi doprevádzala tanečníčka a akrobatka Fly-Sui (http://www.fly-sui.com/) a o atmosféru v zámockom parku  sa postaral pán Illes so svojím saxafónom (http://smoothsax.sk/)


Hlavné pódium patrilo mladej, multižánrovo sa prezentujúcej speváčke, slovenskej šansónovej dive Andree Zimányiovej a gitarovému virtuózovi a vyhľadávanému štúdiovému hráčovi Jurajovi Burianovi.


V barokových priestoroch zámku a záhrady mohli hostia obdivovať výstavu umeleckých diel akademického maliara Andreja Augustína, rozprávajúce príbehy o veciach nepoznaných (https://andrejaugustin.com/) a modely slovenského módne návrhára a dizajnéra Richarda Rozboru, ktorý tvorí pod značkou ROZBORA COUTRE (https://rozbora.com/). Pozornosť dáma upútali výnimočné šperky spoločnosti SOLOOM (https://soloom.uk/sk/), ktorej prírodný brúsený 5,16 karátový drahokam Chryzoberyl, bol hlavným lákadlom večera.


Počas večera pani Zuzana Blažejová, zástupkyňa spoločnosti KPMG Slovensko a zároveň členka predstavenstva Slovensko-rakúskej obchodnej komory a módny návrhár pán Richard Rozbora vybrali Best Dressed Lady and Gentleman večera.

Tí odvážnejší sa mohli zúčastniť poľovačky, ktorej výhercovia boli odmenení vínom od Generálneho honorárneho konzula Alfred Rákóczi Tombor Tinteru. Tieto vínka súčasne aj vítali hostí pri ich príchode na podujatie.

O gurmánsky zážitok počas celého večera a rakúsko-uhorské špeciality sa postaral náš člen spoločnosť Sharkam B&B Catering (http:// www.sharkam.eu), ktorý bol zároveň spoluorganizátorom tohtoročnej slávnosti.  


Ochutnávkami svojich vín sa o príjemný večer sa postarali aj slovenskí a rakúski vinári: Weingut Pitnauer (https://www.pitnauer.com/), Vinárstvo Hanúsek (http://www.vinarstvohanusek.sk/), Weingut Wagner -Prottes (https://www.wagner-weine.at/), Vinárstvo Mavin (http://www.mavinvino.sk/) - Martin Pomfy, Weingut Reckendorfer (https://www.weingut-reckendorfer.at/) . Tento rok sa k vinárom pridali aj destiláty firmy Elent distillery (https://elentdistillery.sk/ a devínske ríbezľové vínka Thebener (https://www.thebener.com/).

Pre tých, čo prišli autom tu boli poctivé Herbert sirupy (https://herbert.sk/) a dealkoholizované vína Niche Wine prezentované Miškou Valentovou (https://www.nichewine.eu/). O nealkoholické osvieženie sa postarala pestrá paleta nápojov od spoločnosti Mattoni 1873, ovocné šťavy od výrobcu RAUCH a chutná káva od spoločnosti Dallmayr (https://www.dallmayr.com/sk/). A nezabudlo sa ani na pivárov. Prievalský pivovar (https://sandorf.sk/), Beer Station (https://beerstation.sk/), či Nilio (https://www.nilio.sk/ )uhasili ich smäd. Hostia mali možnosť ochutnať domáce výrobky nielen z tekvicových semiačok od pani Renate Eder (https://www.renateeder.at/verkostungen), ale aj sucháriky ako od babičky - Chrústalky (https://www.chrustalky.sk/), či lyofilizovane ovocie firmy Brix (https://brixproducts.com/sk/). 


Naša vďaka patrí všetkým partnerom Letnej slávnosti, ktorí svojím partnerstvom prispeli k realizácii tohto stále väčšieho a obľúbeného podujatia. 


Veríme, že ste s nami strávili príjemný večer v prostredí barokového poľovníckeho zámku v Eckartsau a veríme, že Vás budeme môcť opäť privítať o rok.

Fotogaléria

Partneri podujatia

Dokumenty na stiahnutie